Słowo

Czy chcesz codziennie sms-em dostawać:

- fragment Słowa Bożego z komentarzem,

- myśl świętego wybranego na dany miesiąc,

- news o ciekawym wydarzeniu,

- inne wiadomości?

 

Ściągnij darmową aplikację na swój telefon!

 

SMS Z NIEBA to inicjatywa ewangelizacyjna, która funkcjonuje od 01 listopada 2006 roku, kiedy to przez pierwszą z koordynatorek projektu panią Joannę Mrozik z Białej Podlaskiej, na telefony komórkowe zostały wysłane pierwsze smsy ze Słowem Bożym z czytań z danego dnia oraz z myślą świętego. Inicjatorem i pomysłodawcą tego dzieła jest ksiądz Rafał Jarosiewicz, obecnie znany bardziej z oryginalnych pomysłów (Mobilny konfesjonałBiblioteka dla zmarłychNajdłuższy rachunek telefoniczny świataJezus na StadionieChrześcijańska Księga Rekordów czy Ewangelia na dachach) i często nietypowo prowadzonych inicjatyw ewangelizacyjnych.

 

Z czasem, gdy projekt się rozrastał, w rozsyłanie zaczęły włączać się kolejne osoby. SMS Z NIEBA rozrastał się w tak szybkim tempie, że coraz większa grupa odbiorców podejmowała codzienną lekturę Słowa Bożego i myśli świętych w swoim telefonie komórkowym, a smsy wysyłane były 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W związku z tą inicjatywą powstał (wspomniany) Najdłuższy rachunek telefoniczny świata, który liczy 4508 stron i został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinessa.

 

Do roku 2015 SMSY Z NIEBA rozsyłane były codziennie do około 30 tys. osób na telefony komórkowe, nie tylko w Polsce, ale i na świecie metodą "tradycyjną".

 

Taki sposób dotarcia do człowieka ze Słowem Boga jest niesamowicie skuteczny i ogromnie potrzebny, o czym świadczy chociażby ogromna liczba odbiorców, a także świadectwa, które nieustannie są nadsyłane. Ludzie piszą między innymi o tym, że otrzymane słowa trafiają niesamowicie w samo sedno ich życia, że pomagają rozwiązywać problemy dnia codziennego albo na wiele spraw spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy, a także odnaleźć rozwiązanie tam, gdzie po ludzku tego rozwiązania nie było widać.

 

Obecnie SMSY Z NIEBA nie są już rozsyłane na telefony komórkowe "tradycyjną" metodą, ze względu na blokady operatorów sieci komórkowych i opłaty za każdy wysłany przez Fundację sms.

 

Aktualnie wiadomości wysyłamy poprzez aplikację. Nosi ona nazwę SMS Z NIEBA i można ją pobrać, zupełnie za darmo, w sklepikach internetowych: Google Play i App Store.

 

W aplikacji SMS Z NIEBA znajdują się różne grupy tematyczne. Wiadomości przychodzą codziennie o wyznaczonych godzinach. Wszystko jest tak przemyślane, aby kilka razy na dzień przychodzący sms przypominał nam o Bogu!

 

Godziny, w których przychodzą SMSY Z NIEBA podane są poniżej. To ważne godziny, szczególnie dla katolików. Zostały one związane z poszczególnymi działami w aplikacji.

 

Obecnie funkcjonuje 22 grupy tematyczne i każdy użytkownik może samodzielnie, z pozycji swojego telefonu, zdecydować, z których z nich chce otrzymywać wiadomości.

 

 1. W nocy Pan przemówił - godz. 6:00

Najwcześniejszym smsem, który wysyłamy codziennie, przychodzi motywująca refleksja ks. Rafała Jarosiewicza

 

 1. SMS Z NIEBA - godz. 7:30

Osobom wybierającym ten dział rozsyłamy fragment Słowa Bożego (wybrany z czytań z danego dnia), myśl świętego (wybranego na dany miesiąc) oraz krótkie, jednozdaniowe, rozważanie do Słowa przygotowywane przez ks. Rafała Jarosiewicza. Czasem też, poprzez ten dział, rozsyłamy jakiś news lub informację o dobrym wydarzeniu.

 

 1. SMS Z NIEBA po angielsku/SMS FROM HEAVEN in Englisch - godz. 7:30

Fragment Słowa Bożego (z czytań z danego dnia) po angielsku./Fragment of the word of God (from readings from the given day) in English.

 

 1. SMS Z NIEBA z Biblii interlinearnej - godz. 7:30

Fragment Słowa Bożego (z czytań z danego dnia) z Biblii interlinearnej.

 

 1. Informacje o różnych spotkaniach i wydarzeniach - godz. 9:00

Kto wybiera ten dział, o godzinie 9:00, może spodziewać się informacji o najróżniejszych spotkaniach i wydarzeniach, które są organizowane w Polsce i za granicą, ta aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Większość informacji z tego działu, z większym opisem, zamieszczamy na stronie www.pozytywnego.pl Warto go zaznaczyć, aby wiedzieć co, gdzie i kiedy będzie się działo.

 

 1. POP - Przeczytaj, Obejrzyj, Posłuchaj! - godz. 11:00

Codziennie, o godz. 11:00, nowe informacje o wartościowych filmach, książkach, teledyskach, konferencjach, piosenkach, artykułach, itp.

 

 1. Kurs Biblijny: Bóg Radzi - godz. 12:00

"Bóg radzi" - ten dział daje podpowiedzi (wybrane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

 

 1. Kurs Biblijny: Wzrastanie przez pytanie - godz. 12:00

W tej grupie tematycznej umieszczamy pytania do Ewangelii z danego dnia, które mogą okazać się nieocenioną pomocą przy codziennej medytacji nad Słowem Bożym.

 

 1. Księgarenka - godz. 14:00

Poprzez dział o godzinie 14:00 rozsyłamy informacje o wartościowych pozycjach książkowych (i nie tylko) wraz z linkiem do księgarni, w której można daną pozycję nabyć.

 

 1. Surowe Słowo, czyli fragment Pisma Świętego interlinearnego - godz. 15:00

Zaznaczając w swojej aplikacji ten dział, codziennie o godzinie 15:00, otrzymasz fragment Słowa Bożego w oryginalnym - surowym tłumaczeniu z języka greckiego.

 

 1. Z "Dzienniczka" św. s. Faustyny - godz. 15:00

Codziennie w Godzinie Miłosierdzia otrzymasz wybrany fragment z "Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej.

 

 1. Motywujące refleksje - godz. 15:00

Przez kolejny kanał, o godzinie 15:00, wysyłamy refleksje - krótkie przemyślenia pomocne w wielu momentach, kiedy napotykamy przeszkody w naszej pracy i organizacji jej. Ktoś otrzymujący smsy z tego działu nazwał to, co przychodzi: SMARTER na służbie Jezusa lub Chrześcijański coaching. Z rozsyłanych refleksji powstaje też oddzielna książka.

 

 1. Cała Biblia przez SMS - godz. 15:00

Także o godzinie 15:00 rozsyłamy (po fragmencie) kolejne rozdziały Pisma Świętego, tak aby (w ciągu kilku lat) przeczytać przez smsy cały Stary i Nowy Testament.

 

 1. Myśli papieża Franciszka - godz. 16:00

To codziennie wybrana dla Ciebie myśl papieża Franciszka, z adhortacji, audiencji, spotkań, encyklik, listów, homilii lub przemówień.

 

 1. Trochę więcej o Bogu - godz. 17:00

Każdego dnia, poprzez różne media, bombarduje nas tysiące informacji ze świata, natomiast ciągle tak mało przenika do naszego życia wiadomości o Panu Bogu. Przez ten dział, czerpiąc z Katechizmu Kościoła Katolickiego, dowiesz się o Nim "czegoś więcej".

 

 1. Konkursy - godz. 18:00

Wiadomości o konkursach z nagrodami (raz w tygodniu).

 

17.Dowcip od księdza - godz. 18:00

Rozweselające dowcipy i historie wybierane przez księdza Rafała Jarosiewicza, często z jego "sucharowym" komentarzem.

 

 1. Biblia po angielsku/The Bible in English - godz. 19:00

Tym działem, codziennie, otrzymasz na swój telefon fragment Pisma Świętego w języku angielskim./In this chapter, every day, you will receive on your phone excerpt of Holy Bible in English.

 

 1. Rozdajemy za darmo - godz. 20:00

Jeżeli masz do oddania jakąś rzecz, w dobrym stanie, której już nie używasz napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podając dokładnie co chciałbyś oddać oraz dane kontaktowe - miasto/miejscowość i numer telefonu - wraz z imieniem i nazwiskiem), a my roześlemy taką informację poprzez naszą aplikację.

Jeżeli potrzebujesz jakiejś rzeczy, napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podając dokładnie czego potrzebujesz oraz dane kontaktowe - miasto/miejscowość i numer telefonu - wraz z imieniem i nazwiskiem), a my również roześlemy tą wiadomość poprzez naszą aplikację.

Wiadomości poprzez ten kanał są wysyłane o godzinie 20:00, w zależności od ilości ogłoszeń.

 

 1. Ważne sprawy ze świata dotyczące chrześcijan - godz. 21:00

Codziennie o 21:00 rozsyłamy sms z informacją o ważnym wydarzeniu z kraju i ze świata (wiadomości dotyczą szczególnie chrześcijan, ponieważ pokazują za jakie sprawy potrzebna jest modlitwa). Modląc się, wieczorem, nie powinniśmy pozostawać obojętni na to, co dzieje się wokół nas.

 

 1. Cytaty dla kobiet - godz. 22:00

Ten dział został wymyślony przez kobietę i powstał ze szczególną myślą o kobietach. Codziennie późnym wieczorem rozsyłamy wartościowy cytat dotykający tematu kobiecości.

 

 1. Cytaty dla mężczyzn - godz. 22:00

Jeśli jesteś mężczyzną, to ten dział powstał właśnie ze szczególną myślą o Tobie! Najpóźniejszym smsem pragniemy rozsyłać wartościowe cytaty dla panów.

 

 

SMSy z Nieba, które w aplikacji znajdują się w drugiej grupie tematycznej zamieszczane są codziennie na profilu fb Fundacji SMS Z NIEBA oraz na oficjalnej stronie www.smsznieba.pl na której znajdują się wszystkie SMS Z NIEBA (z każdego działu) rozsyłane poprzez aplikację. 

 

PRZEZ LATA WYSŁALIŚMY JUŻ MILIONY SMS- ÓW!

MAMY NAJDŁUŻSZY RACHUNEK TELEFONICZNY ŚWIATA - 4507 STRON ZA M-C

 

Ewangelizuj razem z nami! Masz telefon z aplikacją SMS z NIEBA i otrzymujesz SMS Z NIEBA? Chcesz przesyłać codziennie to poranne Słowo dalej, np. do tych, którzy nie mają telefonu dotykowego? Wyślij SMS o treści: "Chcę przesyłać dalej (...)" na numer 512 246 412. W nawiasie wstaw liczbę numerów, do ilu osób chcesz przekazywać Słowo, np.: "Chcę przesyłać dalej (2)". Wtedy dostaniesz od nas numery, na które zobowiązujesz się codziennie wysyłać SMS Z NIEBA.

 

Jeżeli chcesz otrzymywać SMS Z NIEBA na swój telefon (nie dotykowy), na którym nie masz możliwości zainstalowania aplikacji, również napisz sms na numer 512 246 412 o treści: "Chcę otrzymywać SMS Z NIEBA". Po wysłaniu takiej wiadomości Twój numer zostanie dopisany do naszej listy i w ciągu kilku dni SMS Z NIEBA zacznie przychodzić na Twój telefon.

 

Ważna informacja

Dla Polaków przebywających poza granicami kraju!

Kochani, aplikację SMS Z NIEBA można ściągać za darmo także poza granicami Polski.

Jeśli korzystasz w danym kraju z internetu i masz numeru tel. komórkowego innego kraju, a nie masz polskiego numeru - wpisz po ściągnięciu aplikacji na swój zagraniczny telefon numer biura Fundacji: 737 635 502. Twoja aplikacja zadziała.